2.8.2003

Force of Evil [CZ]


Tak a je tu nový král mezi českými epizodami. Sice mi nedochází, proč se jmenuje zrovna Force of Evil, ale to je to nejmenší :)

Jste tajným agentem Ministerstva vnitra České republiky a na jedné z misí jste byl zajat. Takže prvním úkolem je samozřejmě útěk. Ten se odehrává hlavně v laboratoři zabývající se teleportací hmoty. Mnohem zajímavější je ovšem druhá mise. ta se odehrává v JE Temelín, kde je vaším úkolem zastavit skupinu aktivistů a zabránit tak katastrofě.

Temelín je zde opravdu nádherně ztvárněn, vůbec design všech částí hry je prostě jedinečný a vypadá báječně. Už dlouho jsem neviděl něco tak propracovaného...

Přibyla nám jedna nová zbraň - páčidlo nahradila trubka od topení a k tomu zdarma i celá sada crosshairů. Přibylo ale i mnohem víc (ne)přátel. A to dvě nové verze securiťáka/policajta, dvě verze vědců, a hlavně 2 zbrusu nové modely v podobě našich aktivistů. Všichni mluví pěkně česky, dokonce i vojáci dostali nějaké české hlášky a vědci mají mluvu převzatou z Policejní akademie od Zdeňka Izera, což je samo o sobě velká sranda :).

Tak a co je na tom všem nejlepší? mimo design? No přece vzít trubku od topení, a zarýt ji aktivistovi do palice :) tím hra opravdu boduje.

Navíc místo Hazard Course vás čekají bonusové mise, které obsahují bludiště a hrad. Tady někde ve hradu najdete vrchol designu a taky pár šílených alien slavů se psy. Prostě zábava navíc.

Ale abych pořád jen nechválil, podíváme se na vady na kráse. Kromě několika malých a nevýrazných bugů v první části hry jsem na nic hrozného po technické stránce nenarazil. Jediné, co mě překvapuje, že po nedorozumění na konci hry a smrti asi 20-ti vojáků vás nechají odejít domů a s tím, že mise byla úspěšně splněna a jako bonus dostanete dovolenou. Vyvraždíte půl personálu, málem zdemolujete The Melín ale to přece neva, nakonec všechno dobře dopadlo a vy si jedete na dofču. Já chci bejt tajnej agent :)

Nic to ale nemění na tom, že co se českých epizod pro Half-Life týče, Force of Darkness již zůstane nepřekonán.

Autor: Petr Skovajsa
Homepage: http://www.volny.cz/forceofevil

Velikost: 63,8 MB (na disku 122 MB)

8.8/10